Podajmy Serce

Podajmy Serce

Podaj Serce to akcja charytatywna na rzecz ludzi dotkniętych nieuleczalną chorobą jaką jest Stwardnienie Rozsiane. Od 15 lat Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” stara się swoim kunsztem i sztuką dokładać symboliczną cegiełkę aby pomóc chorym na tę straszliwą chorobę. Od 15 lat w sali kongresowej Pałacu Kultury i Nauki – raz w roku – odbywa się galowy koncert, którego całkowity dochód przekazywany jest Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego. Z tej okazji powstała piosenka, która jest w pewnym sensie muzyczną myślą przewodnią akcji. Piosenka, która jest moim darem serca dla wszystkich cierpiących…

Magdlena Ćwiklińska w czasie koncertu

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

tekst Joanna Zatorska
muzyka Przemysław Marcyniak

wykonanie:
wokal Magdalena Ćwiklińska
trąbka Jacek Onuszkiewicz
fortepian Przemysław Marcyniak
bas Konrad Kubicki
perkusja Mariusz Mocarski

nagranie instrumentalne – Piotr Śmiejczak
nagranie wokalu – PMI Studio 2013

Karolina Przyborowska i Mateusz Sabak

Do tej pory akcję wsparli tacy artyści i ludzie świata polityki jak : Wojciech Kilar, Leszek Możdżer, Michał Lorenc, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Justyna Steczkowska, Marian Opania, Marcin Daniec, Paweł Deląg i inni. Przez 14 lat koncert prowadzony był przez Tomasza Kammela.

W ramach akcji zaprzyjaźnione z „Warszawianką” zespoły folklorystyczne z całej Polski w jednym wybranym dniu organizują w swoich miejscowościach koncerty charytatywne. W ramach pierwszej edycji akcji „Kapele Serc” 42 zespoły zorganizowały takie koncerty w 20 miastach, m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. W roku 2010 odbyło się 18 koncertów w wykonaniu 38 zespołów, w 2011 – 17 koncertów w wykonaniu 29 zespołów.

Zapraszam wszystkich Państwa do brania czynnego udziału w akcji Podaj Serce i do przychodzenia na koncerty ZPiT UW „Warszawianka”.

Karolina Pryborowska i Ela Gniewek